Tao a tradiční čínská medicína od nepaměti patří k sobě a jejich historie se vzájemně proplétají po tisíciletí. Tao, tai-ji, yin a yang jsou nejen filosofické pojmy, které odrážejí životní realitu, ale zároveň základní kameny, na kterých čínská zdravověda stojí.
A proč právě tradiční čínská medicína? Je to čtyři tisíce let zkušeností. Málokde jinde najdete tak ucelený a systematicky utříděný systém, který odolává té nejtěžší zkoušce, totiž zkoušce časem. Dává odpovědi a to i tam, kde jiné obory selhávají. Je nejen medicínou, ale i životní filosofií a jiným pohledem na svět. Ale co je nejdůležitější - pomáhá a léčí! A dobře.


Program: 
Začneme v sobotu v 9 hodin. V dopoledních a odpoledních blocích probereme následující témata z tradiční čínské medicíny. Předpokládaný konec v neděli v 16 hodin.

☼ Filosofické zdroje tradiční čínské medicíny (TČM)
☼ Příčiny nemocí
☼ Diagnostika a nástroje v TČM
☼ Yang Sheng Fa (=pěstování života)
☼ Dietetika podle pravidel TČM
☼ Ovlivňování akupunkturních drah (baňkování, moxování)

☼ Energii budeme doplňovat čchikungem (Qi Gong)

 

Datum: Cena: 
3.- 4. listopadu 2012

2400/ 2200/ 2000 Kč

Zálohou 1000 Kč, zaslanou na účet 1052995083/0800 je možno rezervovat místo. Při její úhradě do poloviny října činí cena kurzu 2200 Kč,  pro členy jedné domácnosti a studenty při  úhradě zálohy do poloviny října 2000 Kč.

Lektor Martin Řezníček
narozen v roce 1965 v Praze, ve znamení Střelce, či Hada dle čínského kalendáře.

Od roku 1998 studium východních filosofií a alternativního přístupu ke zdraví včetně životosprávy a životního stylu. Praktikuje jako terapeut a poradce v oblasti výživy a životního stylu podle pravidel tradiční čínské medicíny s vlastní praxí na TCM Clinic, Národní 11 Praha 1. Přednáší ve Škole pěti dovedností při TCM Institut.